David Popovici Inot : Robert Glinta mentine etalonul sus! Daniel Martin si David ... - „david popovici, al treilea aur la roma!

David Popovici Inot : Robert Glinta mentine etalonul sus! Daniel Martin si David ... - „david popovici, al treilea aur la roma!. Sportivul român david popovici a cucerit, duminică seara, medalia de aur în proba de 50 m liber, la campionatele europene de înot pentru juniori de la roma, cu timpul de 22 sec 22/100. A inceput inotul la bazinul de la lia manoliu in bucuresti. David popovici se antreneaza, castiga concursuri, face recorduri si vrea sa participe la jocurile olimpice. David popovici updated their profile picture. Initierea a fost cu antrenorii bogdan stroe si bogdan manea.

La doar 14 ani, înotatorul david popovici (1.86 metri) a fost cel mai medaliat sportiv român la olimpiada de tineret. David popovici, o nouă medalie de aur la campionatele europene de înot pentru juniori de la roma. Are 15 ani si 1 metru 86 centimetri. Popovici, în vârstă de 16 ani, a cucerit 4 medalii în această săptămână, dintre care 3 de aur şi una de argint. Initierea a fost cu antrenorii bogdan stroe si bogdan manea.

David Popovici, o nouă medalie de aur la Campionatele ...
David Popovici, o nouă medalie de aur la Campionatele ... from s.iw.ro
David popovici (16 ani) a cucerit medalia de aur și în proba de 200 m liber, la campionatele europene de înot pentru juniori de la roma. Duminică seară, el a câştigat aurul la 50 metri, cu timpul de 22.22 secunde, cu peste jumătate de. Popovici a fost cronometrat în finală cu timpul 22.22 secunde. David popovici a cucerit campionatele europene de înot pentru juniori de la roma foto: Roma, cetatea eternă, are un nou împărat! David popovici, calificat la jocurile olimpice de la tokyo, a cucerit medalia de aur în proba de 50 m liber, duminică seara, la campionatele europene de înot pentru juniori de la roma. Popovici broke the 100 m freestyle junior world record twice. David popovici ne uimește din nou.

David popovici a cucerit campionatele europene de înot pentru juniori de la roma foto:

El a cucerit aurul la 100 metri liber ș. Initierea a fost cu antrenorii bogdan stroe si bogdan manea. La doar 14 ani, înotatorul david popovici (1.86 metri) a fost cel mai medaliat sportiv român la olimpiada de tineret. David popovici, patru medalii la europenele de înot pentru juniori de. Campion european eyof/fote 2019, baku, azerbaidjan (100m liber, 49.82), nou record eyof/fote. Uncategorized david popovici, o nouă medalie de aur la campionatele europene de înot pentru juniori de la roma 4 min read. Are doar 16 ani, a cucerit aurul la 50 m, 100 m și 200 m liber la campionatele europene de înot pentru juniori, a stabilit trei recorduri mondiale de juniori (de două ori la 100 m și o dată la 200 m), are cel mai bun timp la 100 m în 2021 și este gata să impresioneze și la jocurile olimpice. David popovici updated their profile picture. Între 2 și 5 ore pe zi, cu tot cu înot, sală, toată. Aleksandr popov mai are alte cinci medalii olimpice de argint, șase titluri mondiale și 21 de titluri europene. Popovici, în vârstă de 16 ani, a cucerit 4 medalii în această săptămână, dintre care 3 de aur şi una de argint. După ce a corectat de două ori în decurs de câteva zile recordul mondial la. Dublu vicecampion european eyof/fote 2019, baku, azerbaidjan (50m liber 23.03, 200m liber 1:50.93) record mondial la < 15 ani, in proba de 100m liber (49.82) david este antrenat de adrian radulescu, cu care face o echipa excelenta de.

Aleksandr popov, cel cu care este comparat david popovici, este un legendar înotător rus, care a fost campion la jo din 1992 și 1996, la 50 și 100 de metri liber. El a cucerit aurul la 100 metri liber ș. David popovici a ajuns la inot la recomandarea unui medic ortoped. Dublu vicecampion european eyof/fote 2019, baku, azerbaidjan (50m liber 23.03, 200m liber 1:50.93) record mondial la < 15 ani, in proba de 100m liber (49.82) david este antrenat de adrian radulescu, cu care face o echipa excelenta de. David popovici, calificat la jocurile olimpice de la tokyo, a cucerit medalia de aur în proba de 50 m liber, duminică seara, la campionatele europene de înot pentru juniori de la roma.

David Popovici, medalie de aur și la 50 de metri, după ...
David Popovici, medalie de aur și la 50 de metri, după ... from s.iw.ro
Popovici, sportiv calificat la jo de la tokyo, a fost urmat în clasamentul final de rusul nikita cernousov, 22 sec 83/100, şi … Popovici, în vârstă de 16 ani, a cucerit 4 medalii în această săptămână, dintre care 3 de aur şi una de argint. Popovici a fost cronometrat în finală cu timpul 22.22 secunde. Uncategorized david popovici, o nouă medalie de aur la campionatele europene de înot pentru juniori de la roma 4 min read. David popovici este cel mai tânăr sportiv român calificat la jocurile olimpice de la tokyo. Initierea a fost cu antrenorii bogdan stroe si bogdan manea. Duminică seara, la roma, înotătorul david popovici a obținut medalia de aur în proba de 50 metri liber, din cadrul campionatului european de natație, acesta terminând cursa cu timpul de 22'22. E mult de muncă și îmi ocupă foarte mult timp.

David popovici (born 15 september 2004) is a romanian competitive swimmer who specialises in the freestyle.

A ajuns la bazin de nevoie după ce părinţii. Sportivul român david popovici a cucerit medalia de aur în proba de 200 m liber, sâmbătă, la campionatele europene de înot pentru juniori de la roma, cu timpul de 1 min 45 sec 95/100. Medicii estimeaza ca david o sa ajunga la 1 metru si 96 de centimetri. A început înotul de mic, când avea doar 4 ani. Popovici a fost cronometrat în finală cu timpul 22.22 secunde. David avea inceput de cifoza, inceput de scolioza si parintii au urmat recomandarea medicului. Popovici broke the 100 m freestyle junior world record twice. David popovici, calificat la jocurile olimpice de la tokyo, a cucerit medalia de aur în proba de 50 m liber, duminică seara, la campionatele europene de înot pentru juniori de la roma. Are doar 16 ani, a cucerit aurul la 50 m, 100 m și 200 m liber la campionatele europene de înot pentru juniori, a stabilit trei recorduri mondiale de juniori (de două ori la 100 m și o dată la 200 m), are cel mai bun timp la 100 m în 2021 și este gata să impresioneze și la jocurile olimpice. David popovici a ajuns la inot la recomandarea unui medic ortoped. David popovici updated their profile picture. El a doborât recordurile de viteză în probele de 100 şi de 200. He holds world junior records in the 100 m and the 200 m freestyle events.

Are doar 16 ani, a cucerit aurul la 50 m, 100 m și 200 m liber la campionatele europene de înot pentru juniori, a stabilit trei recorduri mondiale de juniori (de două ori la 100 m și o dată la 200 m), are cel mai bun timp la 100 m în 2021 și este gata să impresioneze și la jocurile olimpice. Facebook david popovici sportivul român de 16 ani a cucerit o nouă medalie de aur, în proba de 50 de metri liber, cu un timp de 22.22, cu peste jumătate de secundă mai rapid decât ocupantul poziției secunde. Duminică, în ultima zi de concurs, sportivul român de 16 ani a cucerit o nouă medalie de aur, în proba de 50 de metri liber, cu un timp de 22.22, cu peste jumătate de secundă mai rapid decât ocupantul poziției secunde. Duminică seara, la roma, înotătorul david popovici a obținut medalia de aur în proba de 50 metri liber, din cadrul campionatului european de natație, acesta terminând cursa cu timpul de 22'22. David popovici a ajuns la inot la recomandarea unui medic ortoped.

David Popovici, medalie de aur la Europene de înot! Record ...
David Popovici, medalie de aur la Europene de înot! Record ... from mediacdn.prosport.ro
David avea inceput de cifoza, inceput de scolioza si parintii au urmat recomandarea medicului. Medicii estimeaza ca david o sa ajunga la 1 metru si 96 de centimetri. Popovici, în vârstă de 16 ani, a cucerit 4 medalii în această săptămână, dintre care 3 de aur şi una de argint. David popovici este cel mai tânăr sportiv român calificat la jocurile olimpice de la tokyo. David popovici, calificat la jocurile olimpice de la tokyo, a cucerit medalia de aur în proba de 50 m liber, duminică seara, la campionatele europene de înot pentru juniori de la roma. E mult de muncă și îmi ocupă foarte mult timp. November 29 at 3:32 am ·. David popovici a cucerit campionatele europene de înot pentru juniori de la roma foto:

El a cucerit aurul la 100 metri liber ș.

Initierea a fost cu antrenorii bogdan stroe si bogdan manea. David popovici, calificat la jocurile olimpice de la tokyo, a cucerit medalia de aur în proba de 50 m liber, duminică seara, la campionatele europene de înot pentru juniori de la roma. A fost cel mai bun în proba de 200 de metri liber (cu timpul de 1 min 45 sec 95/100), probă în care a corectat recordul mondial, în calificări, chiar la foro. Aleksandr popov, cel cu care este comparat david popovici, este un legendar înotător rus, care a fost campion la jo din 1992 și 1996, la 50 și 100 de metri liber. Popovici a fost cronometrat în finală cu timpul 22.22 secunde. Duminică seară, el a câştigat aurul la 50 metri, cu timpul de 22.22 secunde, cu peste jumătate de. După ce a corectat de două ori în decurs de câteva zile recordul mondial la. Are doar 16 ani, a cucerit aurul la 50 m, 100 m și 200 m liber la campionatele europene de înot pentru juniori, a stabilit trei recorduri mondiale de juniori (de două ori la 100 m și o dată la 200 m), are cel mai bun timp la 100 m în 2021 și este gata să impresioneze și la jocurile olimpice. Campion european eyof/fote 2019, baku, azerbaidjan (100m liber, 49.82), nou record eyof/fote. Nou record national 00:33:77 david popovici: David popovici ne uimește din nou. November 29 at 3:32 am ·. Înotătorul david popovici a obţinut, duminică seara, la roma, medalia de aur în proba de 50 metri liber, din cadrul campionatului european de nataţie, acesta terminând cursa cu timpul de 22'22.